علی اصغر رضایی محلی

علی اصغر رضایی محلی
  • نام و نام خانوادگی: علی اصغر رضایی محلی
  • تاریخ تولد: 1345/06/20
  • تاریخ شهادت: 1365/10/26
  • محل شهادت / نام عملیات: شلمچه/عملیات کربلای 5
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/ حاجی محله
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: گلزار شهدای حاجی محله

تولد [سن هنگام شهادت 20 سال و 4 ماه]


شهید علی اصغر رضایی (1345_1365) متولد روستای زیبای حاجی محله شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. علی اصغر رضایی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش راضیه رحیمی و پدرش احمدعلی نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [متوسطه][مجرد]


علی اصغر رضایی در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع دیپلم تجربی با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند سوم خانواده بود.

 

شهادت [بسیجی_لشکر 25 کربلا_شلمچه][عملیات کربلای 5][شهید سال هفتم جنگ تحمیلی]


علی اصغر رضایی در عضویت بسیجی و در لشکر 25 کربلا به اسلام خدمت می کرد که در 1365/10/24 هجری شمسی در شلمچه و در عملیات کربلای پنج شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید رضایی در مورخه 1365/12/15 تشییع و در گلزار شهدای حاجی محله دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید علی اصغر رضایی


با درود و سلام به پیشگاه مقدس مولا صاحب الزمان و نائب بر حقش حضرت امام خمینی که انسان های مسلمان در بند را از ظلالت فساد ظلم تجاوز و غارتگری شرق و غرب نجات داده و خواهد داد تا جهان به نور عدالت منور گردد با سلام و درود وافر به روان تمام شهدای اسلام بخصوص سربازان امام خمینی که برای به احتزاز در امدن پرچم پویاترین مکتب در عرصه گیتی یعنی اسلام جان باخته اند تا دین خداوند و قانون الله و کتاب خداوند در جامعه ساری و جاری گردد. و من جان باختن در راه اسلام را که نشانه ی رسیدن به تکامل و سعادت اخروی و جاودان گشتن در پیشگاه خداست افتخار و سعادت میدانم و هر کس لایق ان نیست

خفتگان را چه خبر زمزمه ی مرغ سحر / حیوان را خبر از عالم انسانی نیست

هان ای انسان ها که خویش را مسلمان و پیرو دین مبین اسلام میدانید اگر بخواهید به سعادت و کمال دست یابید باید در تمام ابعاد زندگی جنگ نمائید زیرا زندگی جنگ و ستیزی بیش نیست این جنگ در ابعاد مختلف یعنی با اهریمن و شیطان درونی جهل و جنگ با دشمنان خارجی که اینک نمود و سنبل ان صدام جنایتکار و امریکای بد طینت و چپاولگر که در صدد خاموش نمودن نور خدا هستند باید بر انها تازید تا به کمال و سعادت رسید.

زندگی در صدف خویش گوهر ساختن است / در دل شعله فرو رفتن و نگداختن است

شیشه ی ماه به طاق فلک انداختن است / عشق از این گنبد در بسته برون تاختن است

در مذهب زنده دلان خواب و پریشانی نیست / از پی خاک جهان دگری ساختن است

اما اخرین سخنم این است که در مرحله ای حساس و سرنوشت ساز قرار گرفته ایم و در برابر جنگ مسئولیتی سنگین داریم اگر بخواهیم نسبت به جنگ که عزت و شرف و ابروی ما در گرو این جنگ است بی اعتنا باشیم مورد خشم خداوند و رسول خدا و ائمه اطهار و لعنت ایندگان قرار خواهیم گرفت و تاریخ سعادت و شهادت و پایداری یک قومی را هرگز فراموش نمیکند همانگونه که خیانت و پیمان شکنی را به بوته فراموشی و نسیان نسپرده است پس باید با تمام توان این جنگ را به پیروزی برسانیم...

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 2640 دفعه