عبدالمطلب صفرپور محلی

عبدالمطلب صفرپور محلی
  • نام و نام خانوادگی: عبدالمطلب صفرپور محلی
  • تاریخ تولد: 1346/03/01
  • تاریخ شهادت: 1367/04/22
  • محل شهادت / نام عملیات: فکه
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/ حاجی محله
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: گلزار شهدای حاجی محله

تولد [سن هنگام شهادت 21 سال]


شهید عبدالمطلب صفرپور محلی (1346_1367) متولد روستای زیبای حاجی محله شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. عبدالمطلب صفرپور در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش طاهره نیکخواه و پدرش صفر نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [ابتدایی][متاهل]


عبدالمطلب صفرپور در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع پنجم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار در سال/1367 ازدواج نموده و فرزند پنجم خانواده بود.

 

شهادت [سرباز ارتش_لشکر 77 خراسان_فکه][شهید سال هشتم جنگ تحمیلی]


عبدالمطلب صفرپور سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده و در لشکر 77 ثامن الائمه خراسان به اسلام خدمت می کرد که در 1367/04/22 هجری شمسی در شمال فکه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید صفرپور پس از تشییع در گلزار شهدای حاجی محله دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید عبدالمطلب صفرپور


پدر و مادر عزیزم اگر قبای سرخ شهادت زیبنده اندامم شد و به فیض شهادت نائل امدم افتخار کنید و مرا در گلزار شهدای حاجی محله – الوکنده در جوار دیگر شهدای روستا دفن کنید تا هر وقت که به مزارم می ایید بدانید که فقط شما برای اعتلای اسلام جوان قربانی نداده اید بلکه مادران و خانواده های دیگر نیز جوان به قربانگاه فرستادند... به امید پیروزی هرچه زودتر رزمندگان اسلام و سلامتی پیر جماران امام خمینی...

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 2132 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی اطلس جنگ تحمیلی واژگان و اصطلاحات حاجی محله عبدالمطلب صفرپور محلی