خلیل واحدیان نیم چاهی

خلیل واحدیان نیم چاهی
  • نام و نام خانوادگی: خلیل واحدیان نیم چاهی
  • تاریخ تولد: 1348/02/01
  • تاریخ شهادت: 1367/02/03
  • محل شهادت / نام عملیات: بیازه [جبهه غرب/خاک عراق]
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/ نیم چاه
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: امامزاده علی اکبر علیه السلام

تولد [سن هنگام شهادت 19 سال]


شهید خلیل واحدیان (1348_1367) متولد روستای زیبای نیم چاه شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. خلیل واحدیان در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش رقیه محمدی سیاوشی و پدرش علی اصغر نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [راهنمایی][مجرد]


خلیل واحدیان در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع سوم راهنمایی با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند [چندم؟؟] خانواده بود.

 

شهادت [پاسدار_لشکر 25 کربلا_بیازه][رسته مخابرات][شهید سال هشتم جنگ تحمیلی]


خلیل واحدیان پاسدار انقلاب اسلامی بود و در لشکر 25 کربلا به اسلام خدمت می کرد که در 1367/02/03 هجری شمسی در بیازه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید واحدیان به همراه شهیدان محمد رضا زعفری و قاسمعلی ستوه کش در مورخه 1367/02/11  در شهر نکا تشییع و در امامزاده علی اکبر علیه السلام دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید خلیل واحدیان


رزمنده با درک و دریافتی روشن و مستقیم وریشه بسته در ایمان و یقین برای ادای دین و انجام ضروری ترین و مبرم ترین تکالیف و وظایف به حرکت در آمده است.برهان بیدار خود و شعله ور در نور گرمای عشقی بزرگ را پاس میدارد و در عمق گمنامی میرود تا لیاقت و شایستگی عاشق بودن را با تمامی وجود به محک تجربه زند و از آن پس در تمامی جهان با سر افرازی به چشم چهره خود بنگرد،داوطلبانه به پشتوانه برانگیزاننده و شعوری ژرف و زلال هویت خود را می پاید و در تداوم راهی که آگاهانه برگزیده به خیل پر نشاط رزمندگان و یاران حق پیوسته وراه به سوی دیار عاشقان می جوید لحظه های وداع و خداحافظی با همسر و فرزند در ذهن و بعد سفارش ها و حرفهای ساده ونگاهایی که جای هر کلام و پیام را میگیرد و با درخششی نیرومند بی هیچ ادا و اصولی از یگانگی و همدلی و هم نوائی دو دوست و دو همراه و همراز زندگی برای امروز و فردا و فرداها سخن می سرایند و او در میان بدرقه ای گرم و خوش و صمیمی در میان هاله ای از دعا همراه و همگام یاران و برادران به حرکت در می آید. او این دلیل متواضع که خود را در میان هزاران هم رزم و برادر ایمانی چونان قطره ای می بیند در دریا و پیوسته همچون دریا با موجهای پر خروش با حضور قلب در ساده ترین و شفاف ترین عبادات از خدا طلب توفیق می کند برای خود نمی خواهد طلب او ، طلب هزاران زن و مرد می باشد ،خواست او پیروزی اسلام پیروزی مسلمین ،تداوم انقلاب اسلامی ،استقلال و سر بلندی و آزادی میهن اسلامی ایران دیدگاهی است که در پی یافتن به حال و فرصت برای پالایش جان خود به عنوان به یک مرد مسلمان تعهد را شناخته و خود را باز یافته است همراه با انقلاب با صبر و شأنت و وفاداری پیش آمده و به سهم خود از هیچ کوششی در راه انقلاب اسلامی دیر گاهی است که همراه با انقلاب رشد یافته و با تلاشی سزاوار به درک ذات حرکتها و تقلاهای بشری در راستای تبدیل جهان به مکانی برای آزاد و آزاده زیستن پی برده است.

او حالا براین وقوف رسیده که جهان نباید جولانگاه شر و فساد و تباهی و بیهودگی باشد و نیک میداند که جهان خواران و قدرتهای بزرگ استکباری و سلطه طلبان بنابر سرشت خود از بیداری و قیام و حق طلبی ملّتها می هراسند و در دشمنی آشتی ناپذیر با استقلال و آزادی کشورها و ملّتهای جهان سوم به کثیف ترین و رذیلانه ترین حربها و شیوه ها متوسل می شوند. او به یمن انقلاب اسلامی به شناخت رسیده که قدرتهای بزرگ در ادامه غارتگری و تبهکاری خود سالیان سال بر کشور و سر زمینهای او سلطه مستقیم و غیر مستقیم داشته اند و با پیروزی خونبار انقلاب اسلامی ناچار شده اند بساط و آلات چپاول رااز اینجا جمع کنند و بگریزند و به وضوح و روشنی می بیند و می داند آمریکای جهان خوار ،آمریکای سیلی خورده از اسلام و انقلاب اسلامی و مردم مسلمان ایران برای شکستن انقلاب اسلامی از هیچ توطئه و طرح کثیفی رویگردان نبوده و نیست.

او آگاه است که آمریکا و رژیم صهیونیستی ، عراق را به یورش وحشیانه و تجاوز به میهن اسلامی ایران بر افراخته است. او میبیند و می داند که حالا در وضع و شرایطی که ارتش وحشی رژیم جنگ افروز عراق در سراشیبی اضمحلال قرار گرفته و رژیم صهیونیستی بغداد در آستانه فروپاشی است. آمریکای جنایتکار آشکارا به حمایت صدام دست نشانده آمده و از صلح سخن می گوید ،او آگاه است و می داند که مردم مسلمان این سرزمین الهی تا رسیدن به پیروزی نهائی و فتح کامل و فروپاشی رژیم صهیونیستی بغداد و سوزانده شدن ریشه فتنه ،تدوام جنگ و دفاع مقدس را حق مسلم خود می داند با این درک و دریافت و شناخت است ما و صدها هزار همرزم دلیر و سلحشور ،با تمامی توان با جسم و جان به رزمگاه می شتابند باور کنیم و به یاد داشته باشیم که إن شاءالله با نوید فتح نهائی از سوزانده شدن ریشه فتنه و فروپاشی قریب الوقوع رژیم پلید و ضد بشری و تبهکار بغداد خبر خواهند آورد.

خدایا با تو پیمان بسته بودیم که تا پایان برویم و بر پیمان خود همچنان استوار مانده ایم. خدایا هیاهوی بهشت را می بینم چه غوغائی!حسین(ع)به پیشواز یارانش آمده،چه صحنه ای فرشتگان ندا دهند که همرزمان ابراهیم همراهان موسی همدستان عیسی همکیشان محمد هم سنگران علی،هم فکران حسین،همگامان خمینی،از سنگر کربلا آمده اند،چه شکوهی!خدایا هر چه توانم بود در راهت دادم ،ای کاش صدها جان داشتم در راهت می دادم.  خداوندا،بهترین آرزوی من بود که شهید شوم و تو را سپاسگزارم شهادت را نصیبم کردی خیلی خوشحالم که به همرزمانم می پیوندم.

مادرم ،هیچ وقت از شهادت من ناراحت نشوید.برای مظلومیت حسین(ع)گریه کنید که دشمنان ناجوانمردانه او را به شهادت رساندند. برای معصومیت طفل شیر خواره امام حسین علی اصغر(ع) گریه کنید.

برادرانم وقت تنگ است سلاح بزمین افتاده ام را برگیر و بر دشمن بتازید

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 2341 دفعه
شما اینجا هستید: صفحه اصلی اطلس جنگ تحمیلی واژگان و اصطلاحات نیم چاه خلیل واحدیان نیم چاهی