علی اصغر بخشی کوهساری

علی اصغر بخشی کوهساری
  • نام و نام خانوادگی: علی اصغر بخشی کوهساری
  • تاریخ تولد: 1344/06/06
  • تاریخ شهادت: 1362/08/21
  • محل شهادت / نام عملیات: مریوان
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/ کوهسارکنده
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: گلزار شهدای روستای کوهسارکنده

تولد [سن هنگام شهادت 18 سال و 2 ماه]


شهید علی اصغر بخشی (1344_1362) متولد روستای زیبای کوهسارکنده شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. علی اصغر بخشی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش سیده خورشید حسینی و پدرش علی اکبر نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [دیپلم][متاهل]


علی اصغر بخشی در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع دیپلم با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار در سال/1362 ازدواج نمود و فرزند اول خانواده بود.

 

شهادت [بسیجی_ل 25 کربلا_مریوان] [شهید سال چهارم جنگ تحمیلی]


علی اصغر بخشی در عضویت بسیجی و در لشکر 25 کربلا به اسلام خدمت می کرد که در 1362/08/21 هجری شمسی در مریوان شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت .پیکر پاک شهید بخشی پس از تشییع در زادگاهش کوهسارکنده دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید علی اصغر بخشی


... این راهی را که من می خواهم بروم انتهایش شهادت است... خدایا هدفم فقط رضای توست و غیر از تو به هیچکس پناه نمی آورم ... خدایا اگر از تمام اسلحه های دشمن به سوی من شلیک شود و بدنم را سوراخ سوراخ کنند دست از امام خود که در خط توست بر نخواهم داشت... هدف ما کشور گشایی نیست بلکه هدف ما صدور انقلاب و نجات دادن قرآن و اسلام است ...

من به دیدار خدا می روم ؛ به راه پاک شهدا می روم

 

 پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 2469 دفعه