محمد عرب خزائلی

محمد عرب خزائلی
  • نام و نام خانوادگی: محمد عرب خزائلی
  • تاریخ تولد: 1341/01/01
  • تاریخ شهادت: 1361/06/17
  • محل شهادت / نام عملیات: شلمچه
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/میاندرود/ولوجا
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: ولوجا

تولد [سن هنگام شهادت 20 سال و 5 ماه]


شهید محمد عرب خزائلی (1341_1361) متولد روستای زیبای بندارخیل شهرستان شهید پرور ساری استان مازندران است. محمد عرب خزائلی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش صدیقه عرب خزائلی و پدرش یونس نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [دیپلم][مجرد]


محمد عرب خزائلی در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع دیپلم با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند اول خانواده بود.

 

شهادت [سرباز ارتش_لشکر 21 حمزه _ شلمچه] [شهید سال دوم جنگ تحمیلی]


محمد عرب خزائلی سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران بود و در لشکر 21 حمزه به اسلام خدمت می کرد که در 1361/06/17 هجری شمسی در شلمچه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . شهید عرب خزائلی در 19/ماه مبارک رمضان تشییع و در ولوجا دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید محمد عرب خزائلی


... قبل از اینکه لب به سخن بگشایم بهتر است درباره راهی که انتخاب کردم برایتان بنویسم ؛ از روزهای اول انقلاب سعی بر این داشتم که به نحوی خود را در این انقلاب سهیم بدانم چون همیشه با خود فکر می کردم که من هیچ کاری برای این انقلاب نکرده ام روزها و شب ها به همین منوال گذشت تا برنامه جنگ پیش آمد و من هم عضوی از این اجتماع هستم نتوانستم بیکار بنشینم و تماشاگر این باشم که هر روز عده ای از بهترین جوان های ما ایثارگرانه برای اسلام و انقلاب سینه خود را سپر گلوله های ناجوانمردانه مزدوران عراقی کنند لذا بصورت داوطلب اعزام به خدمت مقدس سربازی شدم و بعد از آن [آموزش] عازم جبهه های جنگ شدم و راهی را انتخاب کردم که حسین ع رفت و با این عمل فکر میکنم تا حدودی دین خود را به انقلاب اسلامی و اسلام عزیز ادا کرده باشم ...

 

 پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 3283 دفعه