سیف الله معافی

سیف الله معافی
  • نام و نام خانوادگی: سیف الله معافی چراتی
  • تاریخ تولد: 1349/11/28
  • تاریخ شهادت: 1367/04/31
  • محل شهادت / نام عملیات: شلمچه
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/میاندرود/قندارخیل
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: سوربن

تولد [سن هنگام شهادت 17 سال و 5 ماه]


شهید سیف الله معافی چراتی (1349_1367) متولد روستای زیبای قندارخیل شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. سیف الله معافی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش طاهره آهنگری و پدرش عباسقلی نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [اول دبیرستان][مجرد]


سیف الله معافی چراتی در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع اول دبیرستان با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند ششم خانواده بود.

 

شهادت [عضویت نامعلوم _ شلمچه] [شهید سال هشتم جنگ تحمیلی]


سیف الله معافی چراتی در 1367/04/31 هجری شمسی در شلمچه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . شهید معافی در مورخه 1367/05/11 تشییع و در زادگاهش (قندارخیل) دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید سیف الله معافی چراتی


... پروردگارا تو را شکر می کنم که راه شهادت را بر من گشودی ؛ دریچه ای پر افتخار از این دنیای خاکی بسوی آسمان ها باز کردی و لذت بخش ترین امید حیاتم را در اختیارم گذاشتی ... مادرم تو همیشه به فکر آینده بودی و آرزو داشتی سعادتمند بشوم اکنون به آرزویت رسیدی ، سعادتمند تر از همه کسی است که به سوی معبود خود بشتابد و ندای او را لبیک گوید و فرامین او را اطاعت کند . هرچقدر در این دنیا زندگی کنیم بالاخره عمرتان تمام می شود چرا که دنیا آینده ای ندارد آینده ی همه روز رستاخیز مشخص می شود و بستگی به توشه ای دارد که در دنیا برداشته ایم ... خواهرانم آنچه را که از شما می خواهم حجاب است ؛ حجاب اسلامی را کاملا رعایت فرمائید ...

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

خواندن 2872 دفعه