حسن رنجبر دارابی

حسن رنجبر دارابی
  • نام و نام خانوادگی: حسن رنجبر دارابی
  • تاریخ تولد: 1348/08/06
  • تاریخ شهادت: 1365/04/14
  • محل شهادت / نام عملیات: مهران
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/میاندرود/دارابکلا
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: دارابکلا

تولد [سن هنگام شهادت 16 سال و 8 ماه]


شهید حسن رنجبر دارابی (1348_1365) متولد روستای زیبای دارابکلا شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. حسن رنجبر دارابی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش لیلا کارگر و پدرش شعبانعلی نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [سوم راهنمایی][مجرد]


حسن رنجبر دارابی در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع سوم راهنمایی با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند اول خانواده بود.

 

شهادت [بسیجی_لشکر 25 کربلا _ مهران][عملیات کربلای 1] [شهید سال ششم جنگ تحمیلی]


حسن رنجبر دارابی در عضویت بسیج در لشکر 25 کربلا به اسلام خدمت می کرد که در 1365/04/14 هجری شمسی در مهران در عملیات کربلای یک شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت .پیکر پاک شهید رنجبر دارابی پس از تشییع در زادگاهش (دارابکلا) دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید حسن رنجبر دارابی


... شهیدان رفتند و ما هم نیز باید برویم اما مگر می شود که در این رفتن هدف و غایتی نباشد؟ ... عزیزان من ؛ تقاضای این حقیر از شما این است که وحدتتان را حفظ کنید ... برادران و خواهرانم مبادا امام را تنها بگذارید ؛ همیشه پیرو ولایت فقیه باشید ؛... درس هایتان را خوب بخوانید و همیشه در حریم الله باقی بمانید تا می توانید به فکر اسلام و انقلاب و یاری امام باشید ...

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 3135 دفعه