حسین کامل المجید

(حسین کامل المجید) صدام اگر توانست خون ریز بلامنازع خاورمیانه در دو دهه اخیر باشد،بی شک بخشی از توفیق اش را مدیون نامردهایی است که بازوی او برای قتل و غارت بوده اند.نام این نامردان را نه عراقی ها،بلکه احتمالاً ایرانی ها و شاید کویتی ها فراموش نخواهند کرد. یکی از انان حسین کامل المجید ؛ داماد صدام حسین شوهر رَغَد و یکی از اعضای بلند پایهٔ حزب بعث عراق بود.

در سال 1980(1359) و پس از مرگ مرموز حسن البکر،صدام اتاق ویژه رئیس جمهوری را اشغال کرد و حسین کامل را به عنوان یکی از محافظین ویژه خود برگزید. کامل که مردی عصبی و کنجکاو بود،برای گذراندن یک دوره دروس امنیتی به یکی از کشورهای کمونیستی اعزام شد.یک سال بعد او سروان شد و افسر گارد ریاست جمهوری.کامل از افسران عالی رتبه این نیرو به حساب می آمد. در اوایل سال ۱۹۸۵(1364) با درجه سرگردی مسئول کمیته صنایع نظامی شد.حسین کامل با تکیه بر اهالی استان های تکریت،موصل و الانبار در سال ۱۹۸۶ (1365) دستگاه امنیتی ویژه ای را تشکیل داد و در همان حال مسئول گارد ویژه صدام شد. وی در این سال با دختر بزرگ صدام «رَغَد» ازدواج کرد و روابطش با رأس هرم رژیم تقویت شد.

به نظر می رسد قلع و قمع از دیدگاه حسین کامل – مانند دیگر سران رژیم – عملی قهرمانانه بود که شایسته ستایش و نشانه مردانگی به شمار می رفت. او مسئول کشتار دسته جمعی در اردوگاه های اسیران ایرانی به ویژه پاسداران و بسیجیان بود و تا زمانی که او بر نیروهای گارد ریاست جمهوری نظارت داشت این اقدام های جنایت کارانه به دفعات اتفاق افتاد.حسین کامل سرنیزه مخصوصی داشت که با آن اجساد افسران را تکه پاره می کرد.صدام در هر عملیاتی از او می خواست تا فرماندهان شکست خورده را به قتل برساند.حسین کامل منتظر بود تا صدام بگوید:«یالله حسین طفه» ؛یعنی یالله حسین سرش را ببر. فرماندهی عملیات کشتار پنج هزار نفر از مردم حلبچه با وی بود. حسین کامل در طی قیام شعبان ۱۹۹۱؛ بسیاری از انقلابیون عراقی را اعدام کرد و دستور تیراندازی به سوی مرقد مطهر حضرت امّام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل العبّاس(ع) را صادر کرد. به آتش کشیدن چاه های نفت کویت یکی دیگر از جنایت های او بود.حسین کامل به گارد ریاست جمهوری،اندکی قبل از عقب نشینی از کویت دستور داد چاه های نفت کویت را به آتش بکشند. کامل وقتی به اردن پناهنده شد از طرف آمریکایی‌ها صندوق اسرار صدام لقب گرفت. او در گفتگو با مجله «السفیر» لبنان که در تاریخ ۲۹/۱/۱۹۹۶ صورت گرفت به این جنایت‌ها اعتراف کرد. حسین کامل در این گفتگو گفت:«درباره اسیران ایرانی باید بگویم که ما بعضی از آنان را اعدام می کردیم.اعدام شدگان از مخلصین آقای خمینی بودند،زیرا آنان حاضر نمی شدند به امام خود دشنام دهند.در اینباره اقدام های زیادی با دستور من صورت گرفت.ما به همه ی فرماندهان دستور دادیم اسیران ایرانی را اعدام کنند و از دست آنان خلاص شوند.هم چنین از خلبانان می خواستیم تا شهرهای بزرگ ایران را مانند تهران،اصفهان،اهواز و آبادان بمباران کنند».

 وزارت صنایع نظامی که در دوران جنگ به حسین کامل سپرده شده بود،از حیاتی ترین وزارتخانه های عراق محسوب می شد.به همین خاطر وقتی خبرنگاران خارجی در اردن از او درباره اسرار نهفته در دل این وزارتخانه پرسیدند،حسین کامل حرف های عجیبی زد؛حرف هایی که تا آن روز به گوش کسی نرسیده بود.او در پاسخ خبرنگاران گفت:«...در واقع این وزارتخانه درباره سلاح های میکروبی و شیمیایی تحقیقاتی صورت می داد  و طرح هایی در دست تهیه داشت.کارخانه هایی هم که موشک های شیمیایی و میکروبی تولید می کردند زیر نظر این وزارتخانه بود.ما متخصّص های زیادی به مراکز علمی در آلمان،فرانسه،انگلستان و آمریکا اعزام می کردیم تا از تازه ترین کشفیات و پیشرفت های مربوط به سلاح شیمیایی و میکروبی مطلع شویم. واقعیت این است که تلاش ما ساختن بمب اتم بود.منتها با قدرت کم.به این خاطر که اگر موفق به پیروزی در جنگ نشدیم آن را علیه ایران به کار ببریم.صدام سال 1990(1370) را برای استفاده از بمب اتم در منطقه جنوبی جنگ تعیین کرده بود.آن روزها تنها چیزی که برای صدام اهمیت داشت به پایان رساندن ساخت بمب اتم و استفاده از آن علیه ایران بود».حسین کامل حرف های خود را با خبرنگاران این طور ادامه می دهد:«در این میان،اسرائیلی ها فکر می کردند ما بمب اتم را به خاطر آن ها می سازیم،امّا آن ها اشتباه می کردند.هدف ما فقط ایران بود. حسین کامل نقش اصلی در خریدهای تسلیحاتی عراق از اسرائیل را که توسط یک تاجر سعودی‌الاصل به نام «عدنان خاشقجی» صورت می‌گرفت داشت.

ساخت بزرگترین توپ جهان در عراق : دکتر جرالد بول که با حمایت پنتاگون بر روی پروژه ی ساخت بزرگترین توپ دنیا (HARP) در دانشگاه مک گیل کانادا به فعالیت می پرداخت در طی دیدار خود از بغداد ، شیفته ی حسین کامل شد و با اطمینان تمام به او یاداور شد که میتواند یک سوپر توپ بسازد که در جهان بی نظیر باشد ، به شرط انکه صدام هزینه ده میلیون دلاری ان را تمام و کمال بپردازد و او را به حال خود واگذارد. بنابر این حسین کامل درجا قرار دادی با شرکت تحقیقات فضایی او که مقرش در بروکسل بود امضا کرد که طی ان جرالد بول چهار سوپر توپ برای صدام می ساخت که نمونه ی اولیه ی ان دارای لوله توپی به طول 56 متر و کالیبر 350 میلیمتر بود و بقیه تقریبا سه برابر این توپ بودند طول لوله هایشان 107 متر و قطر دهانه ی انها یک متر بود و در هربار شلیک گلوله ای حاوی ده تن مواد منفجره را پرتاب می نمود . بدین ترتیب ساخت بزرگترین توپ جهان به نام بابل که می توانست اهدافی را در صدها کیلومتری ؛ هدف قرار دهد در دامنه یک کوه در عراق اغاز گشت.(سوداگری مرگ ؛ تیمرمن) حسین کامل با وعده‌های صدام از اردن به عراق بازگشت و به دستور صدام در جمعه ۱۳۷۴/۱۲/۴ کشته شد.

خواندن 4026 دفعه