عزیز الله لازری

عزیز الله لازری
  • نام و نام خانوادگی: عزیز الله لازری
  • تاریخ تولد: 1341/01/01
  • تاریخ شهادت: 1366/02/07
  • محل شهادت / نام عملیات: بانه
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/میاندرود/حلمسر
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: عباس آباد حلمسر

تولد [سن هنگام شهادت 25 سال]


شهید عزیز الله لازری (1341_1366) متولد روستای زیبای زنگت (کدام شهرستان؟) استان مازندران است. عزیز الله لازری در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش کبری فاضلی و پدرش محمد حسن نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [ششم ابتدایی][متاهل _ دو پسر]


عزیز الله لازری در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع ششم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار در سال/1363 ازدواج نمود و از ایشان دو فرزند (دو پسر) به یادگار مانده است.

 

شهادت [کادر سپاه _لشکر 25 کربلا _ بانه] [عملیات کربلای ده] [شهید سال هفتم جنگ تحمیلی]


عزیز الله لازری با عضویت پاسدار در لشکر 25 کربلا به اسلام خدمت می کرد که در 1366/02/07 هجری شمسی در عملیات کربلای ده در بانه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید لازری پس از تشییع در (حلمسر) دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از نامه ی شهید عزیز الله لازری


... من هم مانند بقیه ی جوانان این مملکت مشغول انجام وظیفه هستم . گرچه دشمنان سیه دل بهار عمر جوانان مردم را خزان می کنند اما بدانند در این مملکت اسلامی ، ایران عزیز ؛ زن و مرد پیر و جوان همه گوش به فرمان رهبر خود هستند رزمندگانی که امروز در جبهه ها با تمام دنیا می جنگند تربیت یافتگان دامان پاک شما مادران و پدران لایق هستند پس افتخار کنید به چنین فرزندان مطیع و گوش به فرمان رهبری...

خواهرانم و همسرم حفظ حجاب شما و ارزش های اسلامی خود جبهه ی دیگری است علیه دشمنان اسلام.

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

  • پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 3065 دفعه