علیرضا عبدلی

علیرضا عبدلی
  • نام و نام خانوادگی: علیرضا عبدلی
  • تاریخ تولد: 1349/09/05
  • تاریخ شهادت: 1367/01/30
  • محل شهادت / نام عملیات: فاو
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/میاندرود/اسلام آباد
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: اسلام آباد

تولد [سن هنگام شهادت 17 سال و 4 ماه]


شهید علیرضا عبدلی (1349_1367) متولد روستای زیبای اسلام آباد شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. علیرضا عبدلی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش نور بی بی اسلامی منش و پدرش فیض محمد نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [اول راهنمایی_حوزه علمیه][مجرد]


علیرضا عبدلی در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع اول راهنمایی با موفقیت پایان رسانید و بعد وارد حوزه علمیه شهرستان نکا شد و مشغول فراگیری علوم دینی شد.شهید بزرگوار مجرد و فرزند (چندم/؟؟) خانواده بود.

 

شهادت [بسیجی _ فاو] [شهیدِ سال هشتم جنگ تحمیلی]


علیرضا عبدلی در عضویت بسیجی به اسلام خدمت می کرد که در 1367/01/30 هجری شمسی در فاو شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . شهید عبدلی پس از تشییع در زادگاهش (اسلام آباد) دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید علیرضا عبدلی


شهادت مرگ پر افتخاری است که بارها به آن نزدیگ شده ام ولی نصیبم نشده شاید لایق شهید بودن نیستم زیرا که شهید مقامی والا دارد و من فردی گنه کار و خوارم اینک که به یاری خدا به جبهه می روم نه برای انتقام بلکه به منظور احیای دینم و تداوم انقلاب اسلامی و امنیت میهنم پا در پوتین می کنم و از خدا یاری می طلبم و از او می خواهم که هدایتم کند. امروز روز امتحان است امروز روزِ ندای حسین است آیا کسی هست مرا یاری کند؟ و این ندا امروز از زبان امام امت خمینی بت شکن برخواسته ... باید اسلام را یاری کرد زیرا امروز تمام کفر جهانی بر علیه اسلام برخواسته است... همه بدانند که من آگاهانه و با انتخاب خودم در این راه قدم گذاشتم و از آن زمان که من این راه را شناخته و انتخاب کردم و روز به روز از عمرم می گذرد موفقتر و پربارتر گام بر می دارم و توفیق بیشتری پیدا میکنم و سعادت نصیبم شده است... من از شما مردم مسلمان می خواهم که امام خمینی را یاری کنید و راه امام را دنبال کنید و دعا کنید که خداوند از عمر ما بکاهد و به عمر امام بیفزاید ؛ برادران و خواهران مسلمان قدر امام خمینی را بدانید و کمکش کنید...

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 3090 دفعه