موسی[مهرداد]زارعی

موسی[مهرداد]زارعی
  • نام و نام خانوادگی: موسی[مهرداد]زارعی
  • تاریخ تولد: 1347/01/01
  • تاریخ شهادت: 1369/03/25
  • محل شهادت / نام عملیات: سردشت
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/میاندرود/کیاپی
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: کیاپی


تولد [سن هنگام شهادت 22 سال و 2 ماه]


شهید موسی زارعی (1347_1369) متولد روستای زیبای کیاپی شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. موسی زارعی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش معصومه محمدی و پدرش حسین نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [دیپلم][مجرد]


موسی زارعی در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع دیپلم با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند پنجم خانواده بود.

 

شهادت [پاسدار _لشکر 25 کربلا_ سردشت]


موسی زارعی پاسدارِ سپاهِ پاسدارانِ انقلاب اسلامی بود که  در 1369/03/25 هجری شمسی در سردشت شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . شهید زارعی پس از  تشییع و در زادگاهش (کیاپی) دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید موسی زارعی


... ما پاسداران بخاطر دفاع از ارزش ها و دست آوردهای انقلاب به زیر شنی تانک و آتش سلاح ها می رویم ؛ در بند خصم می افتیم ؛ هدف تهمت نااهلان قرار می گیریم تا اسلام ناب محمدی ص متجلی گردد و آخرین نفس هایمان را در این رهگذر عظیم نثار می نمائیم ما اصل وحدت را از دست نداده ایم و به نیش زدنها بی توجه بوده ایم ... خوشا به حال شهدایمان که زودتر از من رفتند و بدا به حال من که ماندم و ندای جانسوز آن بزرگمرد (امام خمینی) را شنیدم و هجرت خورشید را نظاره گر بودم ... ما چگونه به دنیا و به نا اهلان بفهمانیم که مردانگی ایستادن بر سر پیمان است ... غیرتمند نیست آن کسیکه صدای استمداد بشنود و بی تفاوت باشد... سنگر مبارزه و رزم را به شما می سپارم بخوبی از آن محافظت کنید.

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 2445 دفعه