سید علی برمو

سید علی برمو
  • نام و نام خانوادگی: سید علی برمو
  • تاریخ تولد: 1349/03/01
  • تاریخ شهادت: 1365/11/18
  • محل شهادت / نام عملیات: شلمچه
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/میاندرود/شهر سورک
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: گلزار شهدای سورک

تولد [سن هنگام شهادت 16 سال و 8 ماه]


شهید سید علی برمو (1349_1365) متولد شهر سورک از توابع شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. سید علی برمو در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش سیده مرضیه علوی و پدرش سید قربان نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [سوم راهنمایی][مجرد]


سید علی برمو در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع سوم راهنمایی با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند (چندم؟؟) خانواده بود.

 

شهادت [بسیجی_لشکر 25 کربلا_رسته مخابرات و الکترونیک _ شلمچه] [شهید سال هفتم جنگ تحمیلی]


سید علی برمو در عضویت بسیج و در لشکر 25 کربلا به اسلام خدمت می کرد که در 1365/11/18 هجری شمسی در شلمچه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید برمو پس از تشییع در زادگاهش (سورک) دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید سید علی برمو


...میدانم که رسیدن به درجه شهادت و لقاء خداوند مختص افراد صالح و متقی است و گناهکاران را در این مقام و جایگاه راهی نیست و لکن در اینجا توبه و ندامت خود را با کمال سرافکندگی و خجالت به پیشگاه حضرت باری تعالی و رحمت نا منتهی او میبرم و امیدوارم به حق محمد و آل محمد خداوند بر حقیر ترحم نماید و از گناهان و تقصیراتم در گذرد و ما را به شفاعت پیامبر و ائمه اطهار ع نائل فرماید...

آگاه باشید جایی که اخلاص نباشد اختلاف است و جایی که اختلاف باشد خودپرستی و هوی و هوس و شیطان وجود دارد ... در جمیع حالات به یاد خدا باشید ذکر خداوند به هر شکلی همیشه بر لبتان و بر قلبتان باشد ...ذکر صلوات را زیاد بگوئید و بیمه کننده و سلامت روح است . در پاک کردن نفس خود جدیت به خرج دهید که وقت تنگ است و بانگ چاووش هر لحظه به گوش می رسد . همیشه با وضو باشید و نماز را به وقت بخوانید . هیچگاه دروغ نگوئید ولو به شوخی ... همیشه متواضع باشید و با مخلوقین خدا تندی نکنید و زودتر به همه سلام کنید و خود را از همه کوچکتر بدانید و از تکبر و غرور خودداری کنید که ابطال گر اعمالتان خواهد شد و غرور از اعمال شیاطین است...

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 3335 دفعه