غلامرضا رستمی کمیشانی

غلامرضا  رستمی کمیشانی
  • نام و نام خانوادگی: غلامرضا رستمی کمیشانی
  • تاریخ تولد: 1344/02/21
  • تاریخ شهادت: 1364/01/01
  • محل شهادت / نام عملیات: ایلام / مهران
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/کمیشان
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: گلزار شهدای کمیشان

تولد [سن هنگام شهادت 20 سال]


شهید غلامرضا  رستمی کمیشانی (1344_1364) متولد روستای زیبای کمیشان شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. غلامرضا رستمی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش رقیه محمودی و پدرش محمد نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [ابتدایی] [مجرد]


غلامرضا رستمی در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع پنجم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند هفتم خانواده بود.

 

شهادت [سرباز ارتش_لشکر 84 خرم آباد_ایلام] [شهید سال پنجم جنگ تحمیلی]


غلام رضا رستمی سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران بود و در لشکر 84 خرم آباد به اسلام خدمت می کرد که در 1364/01/01 هجری شمسی در ایلام [مهران] شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید رستمی در مورخه 1364/01/07 تشییع و در زادگاهش (حسینیه کمیشان) دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید غلامرضا رستمی کمیشانی


... من به عنوان سرباز اسلام برای مبارزه با جور و ظلم و تجاوز راهی شهر شهادت می شوم تا از اسلام و قرآن و مکتب خود دفاع کنم امیدوارم که این خدمت حقیر و گنهکار قبول درگاه خداوند واقع کردد... مرگ حق است و به زودی بر بالین هر کسی می رود و چه بهتر که این مرگ شرافتمندانه و کشته شدن در راه خدا یعنی شهادت باشد . پیراهن سربازی زرهی آهنین است که فداکاری و غیرت آن را بر اندام جوانمردان خون گرم و فعال می پوشاند. این جامه ی فاخر در زندگی لباس شرافت و پس از مرگ حریر بهشت خواهد بود کسیکه به حکم تن آسایی و تن پروری از وظیفه خود فرار کند در دو جهان جز مذلت و ننگ بهره ای نخواهد داشت...

مادر جان هنگامی که خبر شهادت مرا می شنوی به جای اینکه لباس دامادی بر تنم ببینی لباس غرق در خون مرا می بینی اشک مریز و فقط سر به سوی پروردگار بلند کن و از خدا بخواه که این قربانی را از شما قبول گرداند... برادرانم از شما می خواهم که اسلام را فراموش نکنید و قرآن که کتاب آسمانی است او را بخوانید و به آن عمل کنید و همیشه به یاد خدا باشید. فرزندان خود را مذهبی بار بیاورید و انها را تربیت اسلامی کنید که مبادا سربار جامعه شوند. بافرزندان خود رفتار خوبی داشته باشید...

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

 

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

 

خواندن 2356 دفعه