بابولات-اسدالله آل محمد

آستان مقدس امامزاده اسدالله آل محمد (علیه السلام) ـ بابولات

شرح حال: صاحب این مزارجدّ سادات آل محمّد ساکن روستای نشتارود است.

شهرت محلی: امامزاده اسدالله آل محمد (علیه السلام) مشهوربه سیداسدالله است

اطلاعات فیزیکی: آستان امامزاده اسدالله آل محمّد(علیه السلام) بنای ساختمان بقعه شامل حرم کوچکی کنار رودخانه بابولات می باشد.فردی ازاهالی بابولات که خود را آل محمد معرفی می کرد، اظهار داشت که چند سال پیش براثر طغیان رودخانه برخی گورهای گورستان را آب از میان برد، ولی به گورسید مذکور آسیبی نرسید. مردم روستا بابولات به پیربابو معروف می باشند.
صاحب این مزارجد سادات آل محمد ساکن روستای بابولات نشتارود بوده و شامل سر اوضاع کوچکی در کنار رودخانه بابولات می باشد.درختان پلت کناراین مزاربسیار تنومند و یک پلت به قطر 945 سانتی متر دیده می شود که یکی ازعجایب طبیعی این منطقه است.

ادرس: مازندران ـ شهرستان تنکابن ـ بخش ـ شهر ـ دهستان ـ روستای بابولات

زیارتنامه: السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اَشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَ رَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.

سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجتهای خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.


 منابع:

پرتال جامع امامزادگان و بقاع متبرکه ایران اسلامی

خواندن 3541 دفعه