رحمت الله یحیی زاده

رحمت الله یحیی زاده
  • نام و نام خانوادگی: رحمت الله یحیی زاده نیم چاهی
  • تاریخ تولد: 1345/01/07
  • تاریخ شهادت: 1365/03/01
  • محل شهادت / نام عملیات: مهران
  • استان / شهرستان / شهر ، روستا: مازندران/نکا/ نیم چاه
  • نام گلزار / قطعه ، ردیف ، شماره: امامزاده علی اکبر علیه السلام

تولد [سن هنگام شهادت 20 سال و 2 ماه]


شهید رحمت الله یحیی زاده (1345_1365) متولد روستای زیبای نیم چاه شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. رحمت الله یحیی زاده در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام  متولد شد ، مادرش لیلا محمدی و پدرش یحیی نام داشت.

 

تحصیلات ؛ خانواده و ازدواج [متوسطه][مجرد]


رحمت الله یحیی زاده در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکي را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت ، تحصیلات را در مقطع اول دبیرستان با موفقیت پایان رسانید .شهید بزرگوار مجرد و فرزند [چندم ؟؟] خانواده بود.

 

شهادت [سرباز سپاه_لشکر 5نصر_مهران][رسته مخابرات][شهید سال ششم جنگ تحمیلی]


رحمت الله یحیی زاده سرباز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و در لشکر 5 نصر به اسلام خدمت می کرد که در 1365/03/01 هجری شمسی در مهران شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت . پیکر پاک شهید یحیی زاده در مورخه 1365/03/09 تشییع و در امامزاده علی اکبر علیه السلام دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

 

فرازهایی از وصیتنامه شهید رحمت الله یحیی زاده


با درود فراوان بر يگانه منجي عالم بشريّت امام زمان و نائب بر حقش خميني بت شكن اين قلب تپنده امت اسلام و درود بر شهيدان انقلاب اسلامي كه با گذشت از جان خود درس انسان بودن ،چگونه زيستن و چگونه مردن را در عمل بما آموختند و درود بر رزمندگان  كه جبهه هاي نبرد را با مناجات خويش عطر آگين نمودند و درود بر    ملت شهيد پرور ايران اكنون در حساس ترين زمان قرار گرفته ايم زماني كه بعد از هزارو چهارصد سال دوباره اسلام زنده شده است و اين مسئوليت بزرگ الهي روي دوشمان قرار گرفته و بايد تا آخرين قطره خونمان از اسلام و مملكت اسلامي دفاع كنيم و نگذاريم كه مشركان شرق و غرب به ما يورش برند و مكتب الهي مان را از ما بگيرند ،بحمد الله الآن مكتب اسلام با سرعت تمام به پيش ميرود و هركسي كه در رو برويش قرار گيرد هلاك مي سازد .بايد خون داد تا انقلاب از مسيرش خارج نگردد و به راهش ادامه دهد بايد قلبهايمان را صاف كنيم و ايمان را قوي كنيم و بايد بر عليه دشمنان گام برداريم ،و از خونهاي ريخته شده حمايت كنيم و به جهاد در راه خدا برويم و از خدا كمك خواهيم تا اسلام را زنده بدارد و بر تمامي مشركان غالب گرداند و اين مكتب عدل الهي را جايگزين نمايد .ملت شهيد پرور قدر اين انقلاب و قدر خودتان را بدانيد كه در آغوش اسلام قرار گرفته ايد .اي كساني كه هنوز جنگ براي شما مفهوم نشده است و هنوز هم فكر ميكنيد كه جنگ يك جنگ برادر كشي است نه بلكه اين جنگ ،جنگ بين حق عليه باطل است و يعني جنگ بين اسلام و كفر و الآن هم دير نشده است و آغوش اسلام سويتان باز است .

از برادران حزب الهي مي خواهم كه راه شهيدان را ادامه دهند و جبهه ها را خالي نگذارند قدر اين رهبر را بدانند كه اين يك نعمت الهي است كه از سوي خداوند براي راهنمائي شما فرستاده شده است .دعاها را زياد بخوانيد از قبيل دعاي كميل و توسل و غيره ...و براي رزمندگان اسلام دعا كنيد ،از تمامي برادران ميخواهم كه مرا عفو كنند.

برادرم اميدوارم كاري كه انجام مي دهي براي رضاي خدا باشد و تو اي خواهرم اميدوارم كه تو هم براي خدا كار كني و حجابت را رعايت و فاطمه (س) را الگوي خود قرار دهي ... برادران گروه مقاومت پايدار و استوار باشيد و در مقابل هر گونه فشارها ايستادگي كنيد و تمامي فاسدان را از روي زمين برداريد همانا كه شما سربازان امام زمان (عج) هستيد إن شاءالله كه خداوند به شما اجر عنايت كند ،و من حقير از ميان شما ميروم و شما را به خداي بزرگ ميسپارم إن شاءالله كه همديگر را در سراي ديگر ببينيم من در آنجا منتظر شما هستم.

...از كشاورزان برومند تقاضا ميكنم كه كار كشاورزي را رها نكنند بلكه كوشا باشند تا محتاج شرق و غرب نباشم ...از شما مي خواهم كه راه شهيدان را ادامه دهيد و از خدا و رسولش اطاعت كنيد ،إن شاءالله كه خداوند شما را از بهشتيان قرار دهد.

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند  /  روبه صفتان زشت خو را نکشند

گر عاشق صادقی ز کشتن مگریز  /  مردار بود هر آنکه او را نکشند

 

پیوند به مطالب مرتبط

 

پیوند به دیگر وبگاه ها

 

خواندن 2735 دفعه