صمد زکریایی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افصمد زکریایی در سال پنجم جنگ تحمیلی شهید شد.


تولد

[ویرایش]

شهید صمد زکریایی (۱۳۴۴ سفید کوه _ ۱۳۶۴ جزیره مجنون) متولد روستای زیبای سفید کوه شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. صمد زکریایی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش سیده زهرا هاشمی و پدرش رضامحمد نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

صمد زکریایی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در حد خواندن و نوشتن بود.شهید بزرگوار مجرد و فرزند پنجم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

صمد زکریایی سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران بود و در لشکر۷۷خراسان به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۴/۰۱/۱۱ هجری شمسی در منطقه جزیره مجنون شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید زکریایی در مورخه ۱۳۶۴/۰۱/۱۸ تشییع و در امامزاده پنج تن ارم دفن شد. شهید زکریایی هنگام شهادت نوزده سال و یازده ماه سن داشتند. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید صمد زکریایی

[ویرایش]

... من دوره شخصی گری ام کشاورز بودم و دانستم که خدمت سربازی امر واجب هر انسانی است که در راه خدا و اسلام عزیز جهاد کند و من اولا از پدر و مادرم خواهشمندم که از مرگ من هیچ ناراحت نباشند... و همچون از برادران و خواهران امیدوارم که ناراحت نباشند چون وظیفه هر انسانی جهاد در راه خدا میباشد و امیدوارم که از درگاه خداوند که هم در راه حق دفاع کنند... ارزوی من فرج امام زمان و دیدن امام امت بود که در این دنیا نرسیدم و امیدوارم شما دوستان و اشنایان به این ارزو برسید.و از خداوند متعال میخواهم که شهادتم را قبول کند و مرا با حسینیان محشور بگرداند و از شما خواهشی دارم تا وقتی که در این دنیای دنی هستید در دعای کمیل و دعای توسل و امثال اینها شرکت کنید. من که رفتم چه چیز به دردم میخورد جز کار نیک و ثواب؟؟ هیچ چیز دیگر به درد من نمیخورد.. و از شما خواهشمندم که یک سری هم به کتاب معاد بزنید و ان را بخوانید، بدانید که واقعا چه زجری و چه فشار قبری.و چه سوال هایی و چه ملاک هایی و چه بهشت و چه جهنمی...خلاصه چه بگویم این دنیا محل امتحان و ازمایش است و امیدوارم شما مورد نظر خداوند و رحمت خدا باشید چون شرافت ما در این جنگ است. والسلام
جعبه ابزار