اکبر اسفندیاری

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افاکبر اسفندیاری در سال هفتم جنگ تحمیلی و در بیست و هفت سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید اکبر اسفندیاری (۱۳۳۸ برگه _ ۱۳۶۵ خرمشهر) متولد روستای زیبای برگه شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. اکبر اسفندیاری در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش باجی شیخی و پدرش حسین نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

اکبر اسفندیاری در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دیپلم با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار در سال/۱۳۶۰ ازدواج نمود و فرزند دوم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

اکبر اسفندیاری در عضویت جهادگر و با مسئولیت رئیس ستاد و معاون فرماندهی مهندسی رزمی جهاد سازندگی به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۵/۱۰/۰۴ هجری شمسی در عملیات کربلای چهار در خرمشهر شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. شهید اسفندیاری پس از تشییع در زادگاهش برگه دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید اسفندیاری

[ویرایش]

بسم الله الرحمن الرحیم
اشهد ان لا اله الله و اشهدان محمداً رسول الله و اشهد علیا ولی الله
با سلام و درود به کلیه پیامبران بخصوص حضرت محمد (ص) و با درود و سلام به ائمه بویژه حضرت مهدی (ع) و با سلام و درود به نائب بر حقش امام زمان یعنی امام عزیز و ابراهیم زمان و بت شکن دوران و مرجع بزرگ تقلید و نجات بخش مستضعفان و یار محرومان و رهبر و مرجع تقلید بسیجیان و جهادگران و حزب ا... ها و با سلام و درود به روحانیت اصیل اسلام که متکی به ولایت فقیه هستند و با سلام و درود به تمامی شهیدان از عاشورای حسینی تا عاشوراهای خمینی عزیز و اسراء و مفقودین و جانبازان و مجروحان و صدمه دیدگان در راه تداوم انقلاب و با سلام و درود به همه رزمندگان و ایثارگران و جهاد گران فی سبیل ا... و خانواده های معظم شان.
بدینوسیله چند جمله ای را بعنوان وصیت می نویسم امید است عملی گردد اول به ملت شریف و حزب اللهی می گویم همانطوریکه قلب تپنده اسلام گفت جنگ از اهم مسائل و از فروع دین بالاتر است از اهم مسائل بدانید و عمل نمائید و در همه امور مقلد حضرت امام باشید و از ایشان پیروی نمائید کارها را برای انجام تکلیف الهی و جلب رضای خدای بزرگ انجام دهید حتماً به چیزی عمل نمائید که امام رهنمود داده اند همه امت مسلمان یکی باشند منافقان و تفرقه افکنان را کنار زنند با نفاق و دشمنی و استکبار و الحاد و صهیونیسم بجنگید و در برابر مشکلات نهراسند و در برابر مشکلات صبور و مقاوم باشند.
یا ایها الذین آمنو ان تنصرواالله ینصروکم و یثبت اقدامکم ایاک نعبد و ایاک نستعین فقط خدا را بندگی نمائید و تنها از خدا کمک بخواهید خلاصه بایستی به تکلیف الهی عمل نموده و در راه ادای تکلیف آزمایشهای فراوانی است که با اراده محکم بایستی پیروزمند بیرون آمد انشاا... و باز می گویم که راه شهدا را با عمل صالح و منطقی بایستی طی کرد امید است با مقاومت و ایثار همه این راه را با موفقیت طی کنند و استکبار و نفاق و الحاد و صهیونیست ها را از صحنه روزگار به زباله دان تاریخ و نیستی برسانند و اسلام و اسلامیان را و مستضعفان و محرومان را بنا به اراده حتمی الهی وارث زمین کنند.
به خانواده ام نیز می گویم که ناراحت نباشند و راه مرا که راه حق و قرآنی است بروند به مادرم می گویم حتماً بایستی صبر کند و تنها کاری که بایستی بکند امام عزیز را دعا کند و برای نصرت بیشتر اسلام از خدا بخواهد و سایر برادران را برای نصرت بیشتر و یاری امام عزیز به میدانهای نبرد بفرستی و به این بیاندیشی که من از حضرت علی اکبر امام حسین(ع) که بالاتر نیستم اگر مسلمانیم بایستی همه مثل علی اکبر خون بریزیم پای درخت قرآن تا از دستبرد دشمنان دژخیم به سلامت بماند مادرم خدا به شما مرحمت لطف کرد که زحمتت را هدر نداد و از تو می خواهم و از همه فامیلان و بستگان می خواهم مرا مورد عفو خویش قرار دهند و به همسرم عرض می کنم که برایم ناراحت مباش فقط مقاومت و صبرت را زیاد کن و با این کارت دشمنان اسلام را ناامید کن و کار حضرت زینب (س) را نما یعنی تبلیغ برای اسلام و کاری کن که اسلام قوت بگیرد وظیفه اسلامیت را ادا نما راستی انسان وقتی در میان جهادیها و بسیجی ها قرار می گیرد تازه می فهمد آنها چه عظمتی هستند و گذشت و ایثار و مقاومت را از اینها درس می گیرد اینها باعث شد که من شماها را رها کنم و برای رسیدن به ابا عبدا... الحسین پرواز کنم
در پایان از همه فامیلان و محلی ها و دوستان و ملت بزرگ اسلامیمان می خواهم هر کاری می کنند جهت جلب رضای خدا و نصرت اسلام و قرآن باشد در پایان به همسرم عرض می کنم که بدهی ها را پرداخت نماید و پس از پرداخت بدهی و هزینه زندگی باز هم اگر مقدور بود جبهه های نبرد را کمک کند. والسلام
حاج اکبر اسفندیاری ۱۳۶۵/۱۰/۰۳
با امید زیارت کربلای حسینی و نابودی استکبار جهانی
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی حتی کنار مهدی خمینی را نگهدارجعبه ابزار